Ana içeriğe atla

American Honey, 2016

Tür: Dram
IMDb: 7,1
Yönetmen: 

Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 


Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey tabii ki para değildi. Hayat, bir yerde sadece aşktan ibaret olabiliyor. Bir yerde deliler gibi kendinizden ödün verebiliyorsunuz, üzüleceğinizi bilseniz de sizin yaşamanız için gerekli her şey karşınızdaki insanda birikmiş gibi gelebiliyor. 


Üst düzey zorlayıcı hayatında Jake ile karşılaşıyor. Jake ve tutarsız onlarca hareketine anlam vermeye çalışmaktansa Star'ın neler hissedebileceğini düşünüyorsunuz bütün o sahnelerde. Amerikalı bir grup gencin kapı kapı dolaşıp dergi satmaya çalışmaları, hayatlarını bir şekilde devam ettirmek istedikleri için yaptıkları tuhaflıkları biraz şaşırarak izleyeceksiniz bence. Andrea Arnold'ın İngiliz bir yönetmen olup nasıl bu kadar Amerikan ruhunu yakaladığına da şaşırmış olacaksınız film sonunda. 

Gençliğin milyonlarca iniş çıkışa sahip olduğunu, her birisinde yeni tecrübeler edineceğinizi, hayatın her evresinde gülemeyeceğinizi, mutlu olmak için aslında çok az sebep aramanız gerektiğini, aşkı ve Star'ı unutmadan izleyiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

Nocturnal Animals, 2016

Tür: Dram, Gerilim
IMDb: 7,6 Yönetmen:
Oyuncular: 
Yaşamak istediğimiz hayat, yaşamak için çaba sarf ettiğimiz hayat ve yaşamakta olduğumuz hayat. Hepsinin alt benliğinde duygularımızın gölgesinde kalırız. Daha önce dinlediğimiz bir müzikle, izlediğimiz bir film ya da annemizin daha önce eleştirdiğimiz en basit davranışı bizi yönlendirebilir çoğu zaman. Yarın öleceksem bunu yaşamam lazım dediğimiz her eylem yarın ölmediğimizde tokat gibi çarpacak suratımıza. 


Hayatınızda karşılaştığınız herkes öylesine çıkmazmış karşınıza dün tesadüfi bir karşılaşma sayesinde ulaştım bu filme. Girişiyle kendisine hayran bıraktı o dakika, bazen hissedersiniz bir şeylerin o an hayatınızda kocaman bir yer edeceğini, öyle. Bahsetmekten sonsuza kadar kaçacağınız tüm duyguların filmi olmuş. Söylemeden edemeyeceğim; Tom Ford parfüm yapma, film yap!

Edward Sheffield ve Susan Morrow'un birbirlerinde kendilerini bulduklarını hissederek evlenmeleriyle başlıyor hik…