Ana içeriğe atla

Senden Bana Kalan, 2015

Tür: Romantik, Dram
IMDb: 6,6
Yönetmen: Abdullah Oğuz
Oyuncular: Neslihan Atagül, Ekin Koç, Hayati Akbas

Çok uzun zaman olmuş, yazmaya ihtiyaç dahi duymadığım kocaman saçma bir dönem geçirmişim. Okumaktan, izlemekten, dinlemekten uzak kocaman beş ay. Hepinizi çok özledim, sürekli neden yazmıyorsun deli gibi sitede dolaşıyorum diye mesajlayanlarınızı kocaman öpüyorum. Geri dönüş filmim neden bu oldu bilmiyorum ama bir film klişeliğine rağmen ancak bu kadar sevilebilirdi.


Abdullah Oğuz'un çekimlerini Ayvalık'ta yaptığı filmin başı belli sonu belli hikayelerden olduğunu bile bile sonuna kadar büyük bir kapılmayla izledim. Ayvalık, hala çok güzel. Neslihan Atagül ise hepsinden güzeldi. Özgür, küçük yaşta anne ve babasını kaybeden dedesinin himayesi altında kanun kadar zengin bir biçimde hayatını devam ettiren ultra kibirli ve şımarıkken 18 yaşına girmesiyle her şeyin değişmesine ayak uydurmaya çalışır. 

Dedesinin hain planı; Özgür köye yerleşecek. Eğitim hayatını bitirene kadar dedesinin hiçbir mal varlığından yararlanmayacak, aylık kısıtlı bir bütçeyle hayatını devam ettirecek. Burası da ne kadar klişe bir Türk hikayesi değil mi? Olsun. 


Köy zor, yaşanabilir gibi değil. Ama Elif, hepsine değer. Özgür için. Özgür, Elif ile beraber kendi geçmişine, umutlarına doğru derin bir yolculuğa çıkıyor aslında. Farkına vara vara geçmişi kokluyor Elifle. Doğal olmayı, aşkı, sonsuz fedakarlığı.. 

"Kısa bir şiir; seni seviyorum." 

Kısacık bir ömrünüz olduğunu bile bile içinize taşan aşkınızı nasıl yaşardınız? Ağlatıyor, bile bile izleyiniz. Keyifli seyirler.

Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…