Transcendence (2014)

Tür: Dram, Gizem, Bilim Kurgu
IMDb: 6,4
Yönetmen: 

Başlarken benzer cümleler kuruyor, internetin dünyayı daha küçük bir hale getirmesi gerekiyordu. Dünyanın belki de en mantıklı cümlesi, aslına bakarsanız zaten gittikçe küçülüyor. Dr. Will'in insandan üstün bir bilgisayar yapmaya başlar. Elbette insan beyninden daha üstün bir şeyin olamayacağına kendini kaptırmış radikal bir grubun saldırısına uğrar. 

Ancak burada vereceğim bilgi asla bir spoiler değildir, saldırıdan kurutulamayan Will'in güzeller güzeli karııs Evelyn kocasını yaşatmayı başaramasa da onun beyniyle iletişime geçmeyi başarır.


Bu sıralarda ben filmisyen, olayın bilimsel yöneyle bir an bile ilgilenmedim. Çünkü Will Max'e aynen şöyle diyordu; " Ölü bir adam olduğumu bilsem bile onu özleyeceğimden korkuyorum. " Gişe başarısıyla kalbimde elde ettiği başarı tamamen orantısız. İnsanlığa tehdit oluşturduğu için teknolojiden korkan insanların nasıl rahatça bir canıı alabildiklerine inanamayarak izleyiniz.

" Sevgili Evelyn, kaybın için yaşadığım üzüntüyü nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum.
Kaybımız için..
Will'in önemsediği tek şeyin sen olduğunu bilmelisin. Senin aşkın ve birlikteliğin; kalanımızın sadece hayal edebileceği türdendi. Harika bir insanı kaybettik. Harika bir ruhu. Ancak bu adamın ruhu bize ilham vermeye devam edecek." 

Popüler Yayınlar