Notting Hill, 1999

Mayıs 24, 2017

Tür: Dram, Romantik, Komedi
IMDb: 7,0
Yönetmen: 

Mutlu olma kararını verip mutlu olamamak. Aslında verilen kararın mutlulukla hiçbir ilgisi olmadığının farkında olarak çevre sakinlerini inandırdığını zannedip kendini yatıştırmak gibi bir hal, kısacık. "Artık eminim, mutlu olacağım." dan sonra uzun bir sessizlik, ben mutlu olduğum anları sadece onunla yaşıyormuşum gibi geliyor, onun yanımdan ayrılışıyla başlıyor büyük mutsuzluk. 

"Artık eminim, sonsuza kadar yan yana olmalıyız" daha doğru olur. (Açlıktan ölmezsek tabii.)


Anna Scott, esas kızımız. Dünyaca ünlü bir film aktristi olarak o çok dramatikleştirdiği hayatında William ile karşılaşıyor. Bazı karşılaşmalara sadece şapka çıkartıyorum. Hugh Grant'ın Anna'ya vurulma donukluklarında o kadar gerçeğe kapılıyorsunuz ki, sanki her şey gerçeğin ta kendisi. Sanki her şey mutlu! İki insanın birbirlerine gel gitlerini, kapılmalarını veya birbirlerinde boğulmalarını konu alıyormuş gibi aktarılan filmlerin özünde tüm oyuncuların hayatlarına bir tık dokunuyor olmaları beni her zaman mutlu ediyor. Yani aslında sadece aşk yok, her şey var. Herkes her şeye rağmen mutlu olabiliyor. Yine mutlu mu dedim ben? 


Evren bazen bizimle alay ediyor, asla yapmam dediğimiz ne varsa yaparken buluyoruz kendimizi. Bile bile zorluyoruz çoğu zaman. Kalbimizin bir kez daha kırılmasının üzerine iyileşmeyeceğinden korksakta anların bizi iyileştireceğine sığınarak kayboluyoruz. İyi ki de öyle oluyor. 

"Unutma, ben de bir erkeğin önünde duran ve ondan onu sevmesini isteyen sıradan bir kızım."


You Might Also Like

0 yorum

Instagram