Ana içeriğe atla

Me Before You, 2016

Tür: Dram, Romantik
IMDb: 7,6
Yönetmen: 

Eğer gerçekten istiyorsan gülmesini, kendi gülüşlerinden vazgeçmelisin çoğu zaman. 

Uzun zamandır film izleyemiyorum, ailesel koşuşturmalar ve kendime yarattığım zamanın çoğu arkadaşlarımla geçtiğinden bir köşede gizli gizli film izlerken buldum kendimi en sonunda. Kendimi içinde bulmak isteyeceğim bir hikaye olsun istedim ve uzun zamandır merak ettiğim bu filmi izledim. 

Kitap tavsiyesini oldukça fazla duymuş olmama rağmen benim efsanem Murakami'den fırsat bulamadım elbette. Fırsat bulamama yalanını ben de kullanıyormuşum, ne kötü. 

Will, dünyanın en hüzünlü hayat öyküsüne sahip. İşinde ve özel yaşantısındaki başarısıyla ekranlardan adını düşürmeyen esas oğlanımız geçirdiği bir kaza sonucunda felç kalıyor. Buradan sonrası klasik hikayelerimize benziyor gibi gözükse de böylesine sade anlatımlara bir tık daha fazla değer verilmesinden yanayım. Sonuçta insanı kanserden daha çabuk öldürür ön yargı. 


Louisa Clark, ailesine bakması için hayatından vazgeçerek çalışması gereken oldukça kasabalı masum kız. Esas kızımız ama, kendi mutluluğunu hayatı boyunca ikinci planda tutmuş. İkilinin birbiriyle karşılaşması sonucu hayatlarında kendilerinde daha önce keşfedemedikleri duyguları keşfediyorlar. Birbirlerindeki açıkları böylesine güzel kapatabildikleri için el tebriks. 

Kısa sürede başlayan aşklarıyla oldukça zor bir sınava giriyorlar, tahmin edilir ki.. Yaşadığınız anın büyüsünü kaybetmesini istemediğiniz çok olmuştur, bitmesin istediğiniz günlere takılıp kalmışsınızdır. O günlerde size eşlik etmiş insanların hayatınızın geri kalan zamanında da yanınızda olmasını isterseniz bir gün olmayacaklarını bilseniz bile. 


Clark'ın Will'den sonraki hayatında Will'in büyüsüne kapılıp gitmesiyle, yanınızdaki insanlarla son büyülü gününüzmüş gibi sevgiyle izleyiniz. He bir de ön yargısız.

Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…