Love, Rosie, 2014

Tür: Romantik, Komedi
IMDb: 7,2
Yönetmen: 

Alışılmışın dışında, eksik kalamayan iki çocukluk arkadaşının hikayesi. Arkadaş, ne kadar kısa. Ne kadar da anlamını saramayan bir kelime. Gibi duruyor. Oysa ki, arkadaş kalabilmek bu kadar özel ve az rastlanan bir şeyken. Rosie ve Alex'in 5 yaşında başlayan arkadaşlık serüveni sizi fazlasıyla etkisi altına alıyor. Romantik komedi, hiçbir zaman tarzım dahilinde olmadı ama bu filmi sevdim. 


Çok küçük yaşlarda başlayan hikayelerinde -aşka düşmemekte- kararlı olduklarını izliyorsunuz, en yakın arkadaşım sıfatından sonra denemeyecek bir kelime "sevgilim." Bu süreçte kendilerine itiraf edemedikleri belki de etmek istemedikleri kocaman bir boşluk oluşuyor. Her ikisinin de yaptıkları seçimler sonrası birbirlerine geç kalışlarını izlemekse, sıkıcı. 

18. yaş gününde Rosie'nin hayatının bir anda yön değiştirmesi sonucu asla kavuşamayacak kadar uzağa fırlatılmış olmaları sizi daha da kararlı kılıyor. İstediğiniz ne varsa, geç kalmamanız gerektiğini anlıyorsunuz. Onca hayal kırıklığından sonra da hayal kurulabileceğini, hayallerin gerçekleşeceğini umut etmek gerektiğini, sabretmeyi. Hepsini. 


Ön yargısız, her şeyin bir anda olup bitmesine aldırış etmeden, ikinci bir şansları olabilecek mi? Olsun diye dua ederek, sonunu kestirseniz de heyecanla bekleyerek, ve parçası olanlar varsa aklınızdan çıkarmayarak izleyiniz. 

Popüler Yayınlar