The Constant Gardener, 2005

Tür: Dram, Romantik, Gizem
IMDb;7,5
Yönetmen: 

Kurguyu anlayamayıp kafanızda film sonlanana kadar türlü hikayeler yaratıyorsunuz, yarattığınız hikayede en çok beklemeyi sevmiyorsunuz. Ben en azından, beklemekle alakalı herhangi bir kurguyu doğru bulamıyorum. Bulmayacağımdan da eminim.


Tessa, güzel gülüşü ve idealist çemkirişleriyle aklınızın bir köşesine çoktan kazınıyor ilk yarım saatte. Sorgulamak elbette insanlara ait, sadakatini sorgulatmaya başlıyor filmin devamında da. Elbette Tessa'yı anlatmıyor. Film, insanlığınıza çok büyük bıçak darbeleri atıyor, hayatın aslında sizin bildiğiniz kadar kolay yaşanmadığını, doğal bir şekilde size verilen en büyük hak olan yaşamak uğruna verilen mücadeleleri anlatıyor. Mecbur kalmayı anlatıyor. 

Ama sevdiğini korumak için mücadele veren Tessa'yı anlatmıyor mu, sevmek onun için gözyaşı dökmek ne güzel bir duygu. 


Afrikalı insanların diğer her türlü beyaz tarafından hangi amaçlarla kullanıldığını, ilaç firmalarının insaniyetsizliklerini ve Ralp Fiennes'ın EFSANE oyunculuğunu anlatıyor. Ama tüm bunlara ek anlattığı şeyler çok fazla. Ancak izleyerek görebilirsiniz.

Helikopter'den fırlayıp kurtulmaya çalışma mücadelesine devam eden Afrikalı çocuğun helikoptere eş koştuğu sahnede filmi hayatınızın filmleri arasına alıyorsunuz zaten, keyifli seyirler.

Popüler Yayınlar