Ana içeriğe atla

The Constant Gardener, 2005

Tür: Dram, Romantik, Gizem
IMDb;7,5
Yönetmen: 

Kurguyu anlayamayıp kafanızda film sonlanana kadar türlü hikayeler yaratıyorsunuz, yarattığınız hikayede en çok beklemeyi sevmiyorsunuz. Ben en azından, beklemekle alakalı herhangi bir kurguyu doğru bulamıyorum. Bulmayacağımdan da eminim.


Tessa, güzel gülüşü ve idealist çemkirişleriyle aklınızın bir köşesine çoktan kazınıyor ilk yarım saatte. Sorgulamak elbette insanlara ait, sadakatini sorgulatmaya başlıyor filmin devamında da. Elbette Tessa'yı anlatmıyor. Film, insanlığınıza çok büyük bıçak darbeleri atıyor, hayatın aslında sizin bildiğiniz kadar kolay yaşanmadığını, doğal bir şekilde size verilen en büyük hak olan yaşamak uğruna verilen mücadeleleri anlatıyor. Mecbur kalmayı anlatıyor. 

Ama sevdiğini korumak için mücadele veren Tessa'yı anlatmıyor mu, sevmek onun için gözyaşı dökmek ne güzel bir duygu. 


Afrikalı insanların diğer her türlü beyaz tarafından hangi amaçlarla kullanıldığını, ilaç firmalarının insaniyetsizliklerini ve Ralp Fiennes'ın EFSANE oyunculuğunu anlatıyor. Ama tüm bunlara ek anlattığı şeyler çok fazla. Ancak izleyerek görebilirsiniz.

Helikopter'den fırlayıp kurtulmaya çalışma mücadelesine devam eden Afrikalı çocuğun helikoptere eş koştuğu sahnede filmi hayatınızın filmleri arasına alıyorsunuz zaten, keyifli seyirler.

Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…