Ana içeriğe atla

Fifty Shades of Grey, 2015

Tür: Dram, Romantik
IMDb: 4,0
Yönetmen: 

IMDb oylamasına katılan arkadaşlar bizzat kitabı okumamış kısım sanıyorum ki. Zaten kitabı okumayıp izlenmeye kalkılmaması gereken nadide eserlerden. Christian Grey, memleketin zengin iş adamlarından. Daha önce hiç bir kadınla magazinlere takılmamış ve hiçbir kadınla uyumamış. Anastasia ile on dakika ayırdığı bir röportajda tanışan asıl adamımız Christian kendi dünyasına davet etmeye çalıştığı Anastasia'ya bunu hak etmediğini söyleyip durur. Kendi kurduğu düzende ona yer olmadığından bahsederken bir şekilde ona yer açmaya sabırsızlandığını da saklayamaz.


Christian bu konuda farklı ve sert zevklere sahip olduğunu bir şekilde belirtse de Anastasia'nın "aydınlat beni!" demesiyle olaylar hızlanır. Hızlanmak az bile! :) Asıl adamımızın ben böyleyim tiradını Anastasia etkisiyle değiştirmeye başladığı detayları fark ettiğinizde ayrı bir gülümseyişle izliyorsunuz. Christian karakterimiz oldukça insan dışı olsa da Dornan'ın bu role bir türlü oturduğunu düşünemiyorum. Olmayan bir şeyler olmuş. 


Serinin ilk kitabı ve filmi Grinin elli tonu ülkemizde ciddi anlamda ses getirdi bence çünkü hafta sonundan beri ancak dün izleyebildim. Christian'ın sırlarını ve neden böyle bir şey yaptığını ilerleyen serilerde göreceğiz, film tam birinci kitabın bittiği yerde kesiliyor. Soluksuz izleyeceğinize dair kesin bilgiler verebilirim, gerçekten soundtrack konusunda oldukça başarılı bir film olmuş. Soundtrack listesine aşağıdaki linkten göz atabilirsiniz. 


Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…