Ana içeriğe atla

Mucize, 2015

Tür: Dram, Komedi
IMDb: 8,0
Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül
Oyuncular: Mert Turak, Talat Bulut, Mahsun Kırmızıgül

"Bazı insanların kalplerinin üzerinde gözleri vardır o gözle bakarlar dünyaya. O gözle görürler her bir şeyi. Allah hepinizin karşısına iyi insanlar çıkarsın."

Dünya gündemine ek konuların bizi de yakından ilgilendirdiği olayların ortasında kaldığımız bu dönemde ani bir kararla Türk sinemasının oldukça başarılı yönetmeninin yeni eseri Mucize'yi izledik. Anneciğimle kafa kafaya izlediğim filmleri ayrıca seviyorum. Türk sineması deyince aklımıza böyle isimlerin ve böyle filmlerin gelmesinden oldukça haz duymak istiyorum artık. Geriye kalan seviyesiz esprili filmleri bir kenara atın. 


Filmde rahatsız olunacak herhangi bir konu yok sonuçta her milleti delirten muhakkak bir olay vardır. Kimsenin kimseyi ayırma gibi bir lüksü yokken bir devletin asla doğuyu batısından ayırmaması gerekiyor. Film tamamıyla gerçek bir hikayeden uyarlanmış. Bir öğretmenin okulu bile olmayan hatta yolu bile olmayan bir köye tayininden başlatılmış, köy içerisindeki yaşantı ile devam ediyor. Allahım o kız isteme muhabbetleri, yukarıdan attıkları laflar her sahnesine bayıldım ba yıl dım!

Görüntü kalitesi, çekim farklılıkları bok atılamayacak kadar güzeldi. Herhangi bir akşam nasıl geçtiğini anlayamayacağınız bir 136 dakika. İzlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. 8 ayları Allah'a geri kalan 4 ayları ise devlete bağlı yaşayan bu insanların hikayesine şahitlik etmenizi her şeyden çok istiyorum. Gerçekte o köyde yaşayan çocukların ve ayrıca Mert Turak'ın efsane oyunculuğuna bayıldım. Evren değiştirdik adeta!

'Yeter ki kalbiniz sakat olmasın', keyifle izleyiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…