Ana içeriğe atla

Need for Speed (2014)

Tür: Dram, Suç, Aksiyon
IMDb: 6,8
Yönetmen: 

Genelde film afişleriyle hareket ederim daha sonra oyuncularla, bir filmi asla konusunu okuduktan sonra izlemem. İzlemedim. Bu sefer oyuncularına bakarak izlemeye koyuldum, bizim efsane dizimiz bb'nin inci beyazı dişli efsane oyuncusu Aaron Paul başroldeydi. Dile kolay aylarca izlemiştik onu, bir dizi bitince insan koca bir devri de bitiriyor. Bir anda delice bir boşluğa düşüyor ve hergün gördüğü insanlara hasret yeni bir bağlılık arıyor kendisine. 

Tobey Marshall, babasından ölümünün ardından kendisine kalan borçları ödemek için fazlaca çalışmaktadır. Marshall Motors adlı tamirhaneyi arkadaşlarıyla birlikte işleten Marshall'ın hayatı düşmanı Dino'nun teklifiyle değişmeye başlayacaktır. Dino Marshall'dan dünyanın en hızlı ve donanımlı Mustang'ını yapmasını teklif eder, araba satılırsa satışın bir kısmını Marshall'a verecektir. Kendisi gibi hız tutkunu olan Dino ile aralarındaki yarış hırsı kızışır farklı takımlarda yarışmaya başlarlar ve bu yarışın sonucu Tobey'in çok yakın arkadaşının ölümüyle sonuçlanır. 


Suçun Marshall'ın üzerine kalmasından yaklaşık iki yıl sonra Tobey sahalara geri döner, ee tabii işin içerisinde eğlenceli bir aşk hikayesi de yer alıyor. Bu tarz filmlerde kıstas nedir bilmiyorum ama fazlaca beğendim ve çok keyifliydi. Ortada alınması gereken bir intikam vardı o da sıcak yenen bir yemek gibiydi. 

Aaorun Paul telefonunu "Yo" diye açtığında filmin güzeller güzeli olduğu notunu düşmüştüm zaten. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…