Tracks (2013)

Tür: Macera, Biyografi, Dram
IMDb: 7,3
Yönetmen: 

Çok uzun zaman önce gördüğüm en güzel beyaz diye bahsetmiştim Mia Wasikowska'dan şimdi ise çölde kavrulan en güzel beyaz diyebilirim. Yine afişine bakarak film seçmiştim, huylu huyundan hiç vaz geçmiyordu. Temmuz'un ilk film kaydı, fazlaca bir beklentiniz olmadan izleyiniz ya da okyanus'u görmeyi hayal ederek. Bilemedim. 


Avusturalya'lı yazar Robyn Davidson'ın kendi anılarını ele aldığı bir romandan uyarlama filmimiz oldukça nefes kesici sahnelere sahip olmakla birlikte asıl karakterimiz olan Robyn'in karşılaştığı zorluklarından, feminizmden ve olayın geçtiği bölgenin sömürgeciliğinden bahsediyor. John Curran'ın 80'lerde keşfettiği bu roman kendi hayatına oldukça yakın hissettirmiş. 


Robyn Davidson'ın köpeği ve dört devesiyle beraber yaptığı yolculuğa dahil olan bir de National Geographic fotoğrafçısı Rick Smolan var. Belirli aralıklarla Robyn'in yanına uğrayıp fotoğraflarını çekiyor. Genç kadının bir anlamda kendisini keşfetmek için yaptığı bu çılgın ve oldukça kurak yolculuğa baştan sona eşlik etmekten zevk alacaksınız. Çünkü Mia Wasikowska en güzel beyaz. İyi seyirler.

Popüler Yayınlar