The Great Gatsby (2013)

Tür: Dram, Romantik
IMDb: 7,3
Yönetmen: 

Ne çok bağlıyız kitaplara, okumaya. Gatsby de bizim sevdiğimiz kitaplardan sadece birinden esinlenerek beyaz perdeye aktarılmış. Diyebileceğim tek şey; olmasaydınız olmazdık!

"Genç ve korunmasız olduğum yaşlarda, babam bana bir öğüt vermişti. O zamandan beri aklımdan hiç çıkarmadığım bir öğüttür bu. Ne zaman birini yargılamaya niyetlenirsen, demişti, bu dünyadaki herkesin sendeki ayrıcalıklara sahip olmadığını unutma."


1920'lerin Amerikasının içinde bulunduğu çöküntüyü konu almış film, ee içerisine bir tutam aşk hikayesi sıkıştırmışlar izlemesek/sevmesek olmaz. Gatsby, kendi yarattığı dünyasında büyüklükten ölecek evinde tüm herkesi toplayıp parti verecek kadar yalnız bir karakter. Parti dediğime bakmayın neredeyse Tomorrowland!  

Hayatının aşkını 5 senedir görmüyor Gatsby, katıldığı dünya savaşından sonra geri dönmeyişi ve Daisy'nin onu beklememiş olması üzerine büyük hayal kırıklığı yaşıyor.(Bu benim fikrim) Daha sonra tüm her şeyi istediği gibi başardığında Daisy'ninn karşısına çıkıyor fakat dediği gibi olmuyor. Sadece Daisy ve Gatsby sonsuza kadar birlikte yaşayamıyorlar. 

Gatsby'nın tüm gömleklerini Daisy'ye fırlattığı sahnede Di Caprio yakışıklılığıyla izleyiniz, bolca ağlayınız.

Popüler Yayınlar