Divergent (2014)

Tür: Macera, Romantik, Bilim Kurgu
IMDb: 7,4
Yönetmen: 

İçinizde kopan fırtınaları kimse bilmez, çoğu zaman kendinizin bile haberi olmaz. İşte öyle bir durumda hep kendi başınıza kalmak istersiniz, ne kadar hareket ederseniz o kadar çabuk geçer. Bu hissi ilk kez yaşamıyor gibiyim demek ki içimde hep kalan duygulardan biri de bu. Bir diğer duygu da sanırım ergenlik, bu kadar romantik filmleri beğeniyor oluşumun başka bir açıklaması olamaz. Ben insanların ekranda acı cekmesinden ağlamasından hoşlanan kız gidip Divergent'ın romans kollarına bıraktım kendimi, inanın çıta daha da yükseldi. 


Hikaye oldukça distopik. Uzak gelecekte geçiyor, her bireyin bölünmüş parçalara ait olma zorunluluğu var. Bu parçalara kendi insani özellikleri doğrultusunda reşit olduklarında karar veriyorlar ve ömürlerinin sonuna kadar o parçaya hizmet ediyor, o parçayla bütün oluyorlar. Doğuştan fedakar kesiminde olan ana karakterimiz Tris kendisini keşfetmenin inanılmaz hazzında bir o yana bir bu yana savrulurken kendisiyle ilgili ilginç bir gerçeği öğreniyor. "Uyumsuz!"

Kurgu olarak Açlık Oyunları'ndan daha çok beğenmeyeceğinizi tahmin ediyorum ama yine de seveceksiniz çünkü harika soundtrack'lara sahip. Özellikle vermek istediği ince mesajları alırsanız izlemek için başka bahaneye gerek kalmaz, insan her zaman kendi istediği gibi hareket etmelidir. Özgürce.

Popüler Yayınlar