Ana içeriğe atla

Delicacy (2011)

Tür: Komedi, Dram, Romantik
IMDb: 6,6

Tüm bu kargaşanın içinde kulağınıza fısıldar sonra; "şu klipteki filmin adı ne biliyor musun?" Elbet bilmiyordum ama klibi izlerken oldukça dikkatimi çekmişti aynı görüntüler, dikkatimizi aynı yerde bırakmış olmamızın sarhoşluğuna dalmalıymışım gibi hissettim. 

Delicacy, bir insan hakkında fazlaca fikir sahibi olabilmeyi, bir insanı sonsuz sevebilmeyi ve bir insanı daima sevebileceğinizi anlatan bir romantik komedi hikayesi. Ayrı ekranlardan aynı hissi uyandıranlardan. Nathalie ile François'in bir kafede tanışmasıyla başlıyor. 


Oldukça mutlu beraberlikleri olan çiftimiz François'in ani ölümüyle ikiye bölünür, inanamayacaksınız ama bir bütünü ancak ölüm ayırıyor sanırım. Bir şekilde uykuya daldığı şekilde uyanıyor Nathalie, onun için her şey yeniden inşa edilmeyi bekliyor. Elinde kalan tek şey ise anılar. 


Bu benim için güzel görüntülerini gördükten sonra içimde izleme isteği uyandıran, Nathalie'nin "perdeleri kapat" dediği sahnede kalbimin sıkışmasına neden olan ve gayri gülümseten bir çırpınış hikayesi. Buradan sonra kendisini iş hayatına adayan ve üç sene boyunca başka hiçbir şeyle ilgilenmeyen Nathalie'nin günün birinde gönlünü yavaşça yumuşatan Markus'un çevresinde olmak istemesiyle şekillendirdiği size göre gayet sıkıcı bize göre oldukça özel bir romantik komedi. İçerisinde oldukça dram var.

Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…