Ana içeriğe atla

Only Lovers Left Alive (2013)

Tür: Dram, Romantik
IMDb: 7,6
Yönetmen: 


İki insanın birbirlerine olan aşklarına şahitlik etmeniz gerekirken o aşkı izlerken çalan soundtracklara başlayan aşkınıza şahitlik ediyorsunuz. Konusunu, oyuncularını düşünmeden iki saat nasıl geçiyor hiç anlamıyorsunuz bile.


Genelde yeraltı camiasının tanıdığı bi müzisyen olan Adam, dünyanın gelişmesine ve teknolojinin büyüsüne kapılan toplumun ortasında kalmış mutsuz ve oldukça depresif bir adamdır. Onu hayata bağlayan tek şey ise Eve'dır. Bir insanı hayata bağlayan tek bir şey olması büyüsü de muazzamdır herhalde, bilmem.

Eve ile Adam'ın aşkları yüzyıllardır sürmektedir, çünkü onlar vampirmiş. Dünyada sanki hiç vampir filmi yapılmamış gibi izledim baştan sona, yüzyıllardır gelişen birbirleri olmadan yaşayamama duyguları yüzünden hayatta kalmışlar. Birbirlerine dokunduklarında her şeyin geçeceğine inanmışlar herhalde, ikisi yalnızlar ama mutlular.

" Aşk değişmez kısacık saatler ve haftalarla. Dayanır mahşer gününe kadar. Yanlışım varsa bunda ve bu bana kanıtlanırsa demek ben hiçi yazmışım, kimse de sevmemiş asla. "


Einstein'ın Dolaşıklık teorisiyle kalınız, aşk elbet sizi üzer kim için ya da ne için olduğunun önemi yok. Üzülmemeyi de öğrenmeniz güzel, kocaman iyi seyirler. Kan tutuyorsa izlemeyiniz.

Dolaşıklık teorisi; dolaşık iki parçayı birbirinden ayırıp ikisini de birbirlerinden ayrı yere koyduğunda evrenin iki ayrı ucuna da koysan birinde bir değişiklik yaptığında veya bir etkileşime soktuğunda diğeri de aynı şekilde değişir ve etkileşime geçer.

Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…