Only Lovers Left Alive (2013)

Tür: Dram, Romantik
IMDb: 7,6
Yönetmen: 


İki insanın birbirlerine olan aşklarına şahitlik etmeniz gerekirken o aşkı izlerken çalan soundtracklara başlayan aşkınıza şahitlik ediyorsunuz. Konusunu, oyuncularını düşünmeden iki saat nasıl geçiyor hiç anlamıyorsunuz bile.


Genelde yeraltı camiasının tanıdığı bi müzisyen olan Adam, dünyanın gelişmesine ve teknolojinin büyüsüne kapılan toplumun ortasında kalmış mutsuz ve oldukça depresif bir adamdır. Onu hayata bağlayan tek şey ise Eve'dır. Bir insanı hayata bağlayan tek bir şey olması büyüsü de muazzamdır herhalde, bilmem.

Eve ile Adam'ın aşkları yüzyıllardır sürmektedir, çünkü onlar vampirmiş. Dünyada sanki hiç vampir filmi yapılmamış gibi izledim baştan sona, yüzyıllardır gelişen birbirleri olmadan yaşayamama duyguları yüzünden hayatta kalmışlar. Birbirlerine dokunduklarında her şeyin geçeceğine inanmışlar herhalde, ikisi yalnızlar ama mutlular.

" Aşk değişmez kısacık saatler ve haftalarla. Dayanır mahşer gününe kadar. Yanlışım varsa bunda ve bu bana kanıtlanırsa demek ben hiçi yazmışım, kimse de sevmemiş asla. "


Einstein'ın Dolaşıklık teorisiyle kalınız, aşk elbet sizi üzer kim için ya da ne için olduğunun önemi yok. Üzülmemeyi de öğrenmeniz güzel, kocaman iyi seyirler. Kan tutuyorsa izlemeyiniz.

Dolaşıklık teorisi; dolaşık iki parçayı birbirinden ayırıp ikisini de birbirlerinden ayrı yere koyduğunda evrenin iki ayrı ucuna da koysan birinde bir değişiklik yaptığında veya bir etkileşime soktuğunda diğeri de aynı şekilde değişir ve etkileşime geçer.

Popüler Yayınlar