Noah (2014)

Tür: Aksiyon, Macera, Dram
IMDb: 6,6
Yönetmen: 

Dünyanın oluşması ve insanlığın başlaması hakkında yapılmış en güzel filmlerden biri olabilir son yarım saati olmasa. Daha önce Reqium for a Dream, Black Swan gibi filmlerle kalplerimizi yerinden söküp çıkaran Darren'ın yeni filmi.

Nuh, İbrahimi Dinler'de kendisinden söz  edilen Tufan peygamberidir. İnsanlığın ikinci babası sayılmaktadır. İnanışa göre tufandan önce tanrının emriyle büyük bir gemi inşa etmiş ve bu gemiye Nuh'un Gemisi denmiştir.


Dünyanın sonu gelmeden hemen önce Yaradan tarafından görevlendirildiğine inanan Nuh ailesiyle birlikte yola düşer, tek ihtiyaçları ise bir gemidir. Büyükbaba'nın verdiği tohumu toprağa ektikten sonra topraktan çıkan su ve oluşan tüm doğa olayları sahneleri müthişti. Tam bir görsel şölen ama ruhsal mı bilemem.

Dünyamızın oluşumu ve sorunsuz bir şekilde devam etmesinin üzerine doyumsuz kalan Yaradan'ın insanları yaratmasıyla başlıyor tüm kaos. Yüzyıllar boyunca kötülük hakim oluyor her şeye, kardeşler birbirlerine düşman oluyorlar, toprak savaşı başlıyor. Kısaca  insanlığı yarattığından pişman oluyor Yaradan. 


Noah'ın gemisinde sadece sürünen, yürüyen ve nefes alan hayvanlara yer var. Kötü olan herkesin sonunun olması gerektiğine inanıyor kendileri de dahil. Oyunculuklar konusunda Emma'yı güzellik açısından ele alırsak çok beğendim ama Jennifer Connelly'ye yine yeniden deliler gibi bayıldım, harika oyunculuk. Türünün en üst sıralarına yerleşemeyeceğine inanıyorum ama yine de izlenmesi gerek, ne derece kötü olduğumuzu ve ne derece kötüleşeceğimizi görmek için. Çünkü hepimizin içinde kötülük var.

Gemiye neden bir çift zürafa gelmiyor diye düşünmekten ikinci yarıya adapte olamadan başlıyorsunuz, iyi seyirler.


Popüler Yayınlar