The Necessart Death of Charlie Countryman (2013)

Tür: Aksiyon, Komedi, Dram
IMDb: 6,4
Yönetmen: Fredrik Bond

Her filmin kurgusunu beğeneceğiz diye bir kaide yok, biz mutsuzluğa bile var olduğumuz ilişkileri yürütmeye çalıştık. Delilik kime göre bu kadar şekillendi bir fikrim olmadığı gibi mutsuzluğun da ne denli böyle şekillendiği hakkında hiçbir fikrim yok. Şuan diyordur ki; " saçmalıyor."

Bükreş'in o güzel sokaklarında çekilmiş bir klip gibi, herhangi bir konusu yok. Beraber koşan, eğlenen, öpüşen iki insan var. Her türlü çılgınlığı yapmaya hazır, birbirlerini görebilmek için bir plan yapmayan ama gördüklerinde kalpleri yerlerinden fırlayan. Şuan diyordur ki; " aynı biz."


" İki mektup, tüm dünya. Bütün dünya bir istridye gibi geçmiş ve geleceğe girebilen değil mi? Ve tam ortasında da "biz". Biz inci gibiyiz. " 

Charlie'nin uçak yolculuğunda yol arkadaşının vefatıyla başlar olaylar, filmdeki karışıklıkta hangi konuya değineceğini bilmeyen kurgudan kaynaklanıyor olsa gerek. Vefat eden kişinin kızı da Gabi'dir. Charlie'nin de o an tarif edemediği gibi her şey bir anda başlar ancak Gabi evlidir ve evliliğe zorlanmaktadır. Aşk öyle değişik bir şey ki, artık nefret ettiğin insana karşı geçmiş duygularını anlatırken bile şaşırtıyor. " Şuan diyordur ki; " Benden mi nefret ediyor?"


Koca bir yüz ifadesi kalıyor geriye, filmlerle hayatınıza neleri kattınız şu zamana kadar bilmem ama ben her defasında küçük bir kitle aldım her birinden. Ağlamama, hayal kurmama, gülümsememe ve geçmişi özlememe sebep oldu her biri. Bu ise bir son oldu. Şuan diyordur ki; " bu filmmiş demek ki."

Popüler Yayınlar