Ana içeriğe atla

The Necessart Death of Charlie Countryman (2013)

Tür: Aksiyon, Komedi, Dram
IMDb: 6,4
Yönetmen: Fredrik Bond

Her filmin kurgusunu beğeneceğiz diye bir kaide yok, biz mutsuzluğa bile var olduğumuz ilişkileri yürütmeye çalıştık. Delilik kime göre bu kadar şekillendi bir fikrim olmadığı gibi mutsuzluğun da ne denli böyle şekillendiği hakkında hiçbir fikrim yok. Şuan diyordur ki; " saçmalıyor."

Bükreş'in o güzel sokaklarında çekilmiş bir klip gibi, herhangi bir konusu yok. Beraber koşan, eğlenen, öpüşen iki insan var. Her türlü çılgınlığı yapmaya hazır, birbirlerini görebilmek için bir plan yapmayan ama gördüklerinde kalpleri yerlerinden fırlayan. Şuan diyordur ki; " aynı biz."


" İki mektup, tüm dünya. Bütün dünya bir istridye gibi geçmiş ve geleceğe girebilen değil mi? Ve tam ortasında da "biz". Biz inci gibiyiz. " 

Charlie'nin uçak yolculuğunda yol arkadaşının vefatıyla başlar olaylar, filmdeki karışıklıkta hangi konuya değineceğini bilmeyen kurgudan kaynaklanıyor olsa gerek. Vefat eden kişinin kızı da Gabi'dir. Charlie'nin de o an tarif edemediği gibi her şey bir anda başlar ancak Gabi evlidir ve evliliğe zorlanmaktadır. Aşk öyle değişik bir şey ki, artık nefret ettiğin insana karşı geçmiş duygularını anlatırken bile şaşırtıyor. " Şuan diyordur ki; " Benden mi nefret ediyor?"


Koca bir yüz ifadesi kalıyor geriye, filmlerle hayatınıza neleri kattınız şu zamana kadar bilmem ama ben her defasında küçük bir kitle aldım her birinden. Ağlamama, hayal kurmama, gülümsememe ve geçmişi özlememe sebep oldu her biri. Bu ise bir son oldu. Şuan diyordur ki; " bu filmmiş demek ki."

Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…