Ana içeriğe atla

Carlito's Way (1993)

Tür: Suç, Dram
IMDb: 7,9
Yönetmen: 


Herkesin eksiltmek istediği bir huyu, yıllarca üzerinden atamadığı bir kimliği vardır. Ama en önemlisi böyle işlerde arkadaş diye bir şey olmaması. Özel hayatla bağlayacak olsak aynısı derdim, hayatımın filmi. Tamı tamına uyuşmasa da sorun değil, baştan sona başka bir şey düşünmedim.


Carlito, Al Pacino oyunculuğundan saç tellerine kadar her sahnede bizim için ne kadar üstün bir yeri olduğunu hatırlatıyor. Hapishaneden yeni çıkmış Carlito için zamanında geride bıraktığı her şey değişmiştir. Ancak o kararlıdır, bir daha asla hapishaneye dönemez. Eski hayatına ise, asla!

" Öyle bir nokta vardır ki orada çizgiyi aştınız mı geri dönüşü yoktur. "

Carlito içerden çıktığından sonra bir türlü yakasını bırakmayan işler ve kişiler üçleminden kafasını bir türlü kaldıramaz. O artık bu işleri yapmıyorum dedikçe kimse ona inanmıyordur. Fakat bu işlerin arasında kaldığı hayatının aşkı Gail vardır. Gail, hayallerinin peşinden gitmekten yorulup onlar yüzünden acılar çektiğini düşünen ve hayallerinden nefret eden güzeller güzeli kadın, Carlito's wife.


" Onu asla kırmak istemezdim ama bazen oluyor öyle şeyler, seni çok özledim Gail. "

Hep böyle olmaz mı zaten demekten sıkıldım ama gerçekten böyle oluyor demek ki hep, benlik bir şey değil yani. Sen yalvardığın kadar yalvar seni anlamayacaklar ve tercihlerini hep akılsızca karşı tarafla yapacaklar. Sen hep ağlayarak yalvaran taraf olacaksın, kollarında can verirken aşkın kalbinin kolay pes etmeyeceğini bileceksin. Baştan sona saçmalık.

İyi seyirler, en sevdiğim soundtrack parçasıyla aynı anda okuyunuz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…