The Wolf of Wall Street (2013)

Tür: Komedi, Biyografi, Suç
IMDb: 8,5
Yönetmen: Martin Scorsese

Leonardo Di Caprio'nun deyim yerindeyse döktürdüğü oyunculukla uzunca bir süre ekran başından kalkmayacağınız oscar adayı film, özellikle sinemada izlenmesi tavsiye edilir. 

Jordan Belfort'un kendi hayatını yazdığı kitabından uyarlanmış. " Jordan 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında önce komisyoncu ve ardından Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir ceo olur. 90'ların en hızlı günleridir ve New York işlem salonunda her şey olabilmektedir. Değersiz senetlerle bir çok yatırımcıyı aldatarak, Belfort kısa zamanda bir para makinesine ve aynı zamanda harcama makinesine dönüşür. " 


Jordan'ın en belirgin özelliği de her şeye karşı bağımlı olması. Seks, para, uyuşturucu ve eğlenmeye oldukça bağlıdır. Ama yine de söylemeden edemeyeceğim onca yoğunluğa rağmen ailesine iyi yetişiyor. Para elbette her zaman mutluluğu sağlıyormuş gibi gösteriliyor ancak para da mutlulukta saydamdır. Birisi olmazsa bir diğerinin hiçbir önemi kalmaz. Jordan ve o inanılmaz gırgır ofis çalışanları da jordan ile aynı anda yükseliyor belki ama hepsi yine aynı anda batışa geçiyor.


Filme bir anlam yüklemek yersiz olur, oldukça eğlenceli. Nasıl geçtiğini anlamayacağınız üç saatlik bir komedi, oldukça da başarılı oyunculuklar var. Bu yıl oscarı alabilir mi hiç bilemiyorum ama Leonardo Di Caprio bu rolle de alamazsa bir daha hiç alamaz kanısındayım.

Belki çok seversiniz belki de hiç sevmezsiniz ortası yok bu filmin ama izleyiniz, tavsiyeli. 

Popüler Yayınlar