Ana içeriğe atla

Her (2013)

Tür: Dram, Romantik, Bilim Kurgu
IMDb: 8,3
Yönetmen: Spike Jonze

Her, benim için başladığı dakikadan itibaren baş ucu filmi oldu. Tanımadığı insanlara geçimini sağlamak için aşk mektubu yazarken , sadece sesini dinleyen işletimcisine kağıda geçirmesini söylediği cümlelerde büyüdü içimde.  Bu filmler kalbinize zararlı elbette, yüzünüzde koca bir tebessümle izleyebilmeniz için duyguları karşılıklı hissettiğiniz biri olmalı yoksa fena tribe sokar diye düşünmekteyim.

Theodore, geçimini mektup yazarlığından sağlıyor. Filmi zamansal bir sürece sokacak olursak oldukça ilerisi. Herkesin satın alıp, kullanabileceği bir işletim sistemi var. Dedikodu yapıp, akıl hocalığı yapabildiği en ilginci de aşk yaşayabildiği.

Bu işletim sisteminin sadece sesi var ve hisleriyle hareket ediyor.
Theodore ile Samantha birlikte inanılmaz vakit geçiriyorlar, birbirlerini kıskanıyorlar, aşk ne güzel bir iletişim sistemiyle insana bile yakışıyor!


"S: Bizim Hiç resmimiz yok, bu şarkı bizim resmimiz olsun.
T: Resmimizi sevdim. "

Filmin en Önemli özelliği de Theodore'un zaman zaman aklına gelen geçmiş sahneleriydi, çok güzeller. Dünyada biz insanlara verilmiş en özel hisler, dokunmak, görmek, yaşamak. Hiçbirini yapamayan Samantha'ya Theodore'un yardımı muazzamdı. 


" Bazen hissedebileceğim her şeyi hissetmiş olduğumu düşünüyorum. Ve bundan sonra asla yeni bir şey hissedemeyeceğimi… Sadece daha önce hissettiklerimin daha basit halini hissedecekmişim gibi." 

Zamanın gelişip giden teknolojik hızında belki de izleyeceğiniz en ilginç aşk hikayesi, hissederek derinden izleyiniz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…