Ain't Them Bodies Saints (2013)

Tür: Dram
IMDb: 6,6
Yönetmen: David Lowery

Bugün malum güm, sevgililer günü. Tüm dünyada inanılmaz gösterişli kutlamalarla, sevgililerin birbirlerine sevgilerini gösterme çabaları içerisinde geçip gidecek. Ne yazık ki bizler, gülüp geçiyoruz. Sevginin tek bir günü yok ki, hissetmeniz gereken duyguları niçin bir güne sığdırıyorsunuz. Her sabah sevginizi gösterip, her gece sevginize şükretmeden yaşıyorsanız elbette bir güne bağlı kalmanız normal.

Tüm bu koşuşturmanın içinde benim gibi evde geçirecek olanlar varsa, üzerlerine bir adet battaniye çekmeleri Yeterli. Günün anlam önemiyle ne denli özdeşleştirirsiniz bilmiyorum ama bu film, sevgi Neler yaptırıyor'un, sevginin ne denli güçlü olduğunun filmi. 

Ruth ve Bob'un bitmek bilmeyen mektuplarının, kavuşmaktan başka hayallerinin olmamalarının anlatıldığı 96 dakikaya yerleştirilmiş mükemmel bir dram hikayesi, Ruth ve Bob'un birbirlerine sonsuz bağlarının filmi.


Sundance Film festivaline konuk olan filmi, en iyi görüntü Yönetimi ödülüyle dönmüş, hakkında ne kadar konuşulduğundan bahsetmiyorum bile. Ruth ve Bob, Teksas'ta yaşayan kanun kaçağı bir çifttir. En önemlisi de birbirlerine deliler gibi aşıktırlar. Karışmış oldukları bir soygunda çatışma sırasında Ruth'un Bir polis memurunu yaralaması üzerine Bob suçu üzerine alır ve hapse girer.


Ruth, hayatına bir bebekle yalnız bir anne olarak devam etmeye çalışır. Bob her yerdedir, beraber olabilecekleri günü bekleyen çift, Bob'un hapisten kaçmasıyla değişik durumlar içerisine girer. Umutsuzlukla zedelenmiş umutlarını geri kazanmaya çalışmalarının hikayesi.

Dikkatli olun, ağlatıyor. İyi seyirler.

Popüler Yayınlar