Ana içeriğe atla

Ain't Them Bodies Saints (2013)

Tür: Dram
IMDb: 6,6
Yönetmen: David Lowery

Bugün malum güm, sevgililer günü. Tüm dünyada inanılmaz gösterişli kutlamalarla, sevgililerin birbirlerine sevgilerini gösterme çabaları içerisinde geçip gidecek. Ne yazık ki bizler, gülüp geçiyoruz. Sevginin tek bir günü yok ki, hissetmeniz gereken duyguları niçin bir güne sığdırıyorsunuz. Her sabah sevginizi gösterip, her gece sevginize şükretmeden yaşıyorsanız elbette bir güne bağlı kalmanız normal.

Tüm bu koşuşturmanın içinde benim gibi evde geçirecek olanlar varsa, üzerlerine bir adet battaniye çekmeleri Yeterli. Günün anlam önemiyle ne denli özdeşleştirirsiniz bilmiyorum ama bu film, sevgi Neler yaptırıyor'un, sevginin ne denli güçlü olduğunun filmi. 

Ruth ve Bob'un bitmek bilmeyen mektuplarının, kavuşmaktan başka hayallerinin olmamalarının anlatıldığı 96 dakikaya yerleştirilmiş mükemmel bir dram hikayesi, Ruth ve Bob'un birbirlerine sonsuz bağlarının filmi.


Sundance Film festivaline konuk olan filmi, en iyi görüntü Yönetimi ödülüyle dönmüş, hakkında ne kadar konuşulduğundan bahsetmiyorum bile. Ruth ve Bob, Teksas'ta yaşayan kanun kaçağı bir çifttir. En önemlisi de birbirlerine deliler gibi aşıktırlar. Karışmış oldukları bir soygunda çatışma sırasında Ruth'un Bir polis memurunu yaralaması üzerine Bob suçu üzerine alır ve hapse girer.


Ruth, hayatına bir bebekle yalnız bir anne olarak devam etmeye çalışır. Bob her yerdedir, beraber olabilecekleri günü bekleyen çift, Bob'un hapisten kaçmasıyla değişik durumlar içerisine girer. Umutsuzlukla zedelenmiş umutlarını geri kazanmaya çalışmalarının hikayesi.

Dikkatli olun, ağlatıyor. İyi seyirler.

Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…