Wristcutters: A Love Story (2006)

Güzeller güzeli arkadaşım, internetin bana kattığı karıştırdığı inanılmaz insan. Bunu da en güzel filmlerin ve müziklerin olduğu yerde nefes aldır deyince ısrar ettim yazısını sen yaz diye, ne güzel olmuş dimi? İyi seyirler.

Tür: Komedi, Dram, Fantastik
IMDb: 7,4
Yönetmen Goran Dukic


Bilek kesenler yazar  Etgar Keret'in hikayesi ve yönetmen Goran Dukic'in dokunuşuyla sinemaya aktarılan hınzır ve hüzünlü bir yolculuk hikayesi. 
Hikayede baş kahramanımız Zia (Patrick Fugit), henüz ayrıldığı sevgilisi Desiree'ın (Lesie Bibb) ardından bu acıya dayanamaz ve intihar eder. Ama ne yazık ki bu intihar başka bir evrenin kapılarını açacaktır ona, hem de hiçbir acıdan zerre sıyrılmadan. Bahsettiğim başka evren, sadece kendi isteğiyle yaşamına son veren insanların toplandığı bir yer. 


Günün birinde her şey aynı sıkıcılığıyla ve kasvetiyle devam ederken tesadüfen sevgilisi Desiree'ın da intihar ettiğini öğrenen Zia, orada dost edindiği çevresince başarısız bulunan rock şarkıcısı Eugene (Shea Whigham) ile Desiree'rı bulma yolunda umutlu bir yolculuğa çıkar ve bu yolculukta aradığını bulmaya umutlu Mikel'le (Shannyn Sossamon) tanışırlar. Bu sayede yolculuk tatlı bir anlam bulmaya başlar. Ve filmin ortalarında da sürpriz bir isim var, melek rolüyle (ki, rolünün kendisine çok yakıştığını düşündüğüm) Tom Waints. Filmin sonu ise insanda bıraktığı mucizelere inanma umudunu çok güzel işliyor içe. 


Az önce Tom waints demişken de film müziklerinden bahsetmeden tabii ki geçmeyeceğim.  En baştan hikaye zaten Tom Waints-Dead and Lovely eşliğinde başlıyor. 


Ve aralarda, aralarında intihar etmiş elemanları bulunan Nirvana grubu, Joy Division ve ağırlıklı Gogol Bordello parçalarıyla devam ediyor. Bu enfes yolculuğa en güzel eşlik. Finalse oldukça keyifli olan Through The Roof 'n' Underground' la son buluyor. 


Büşra DurmuşoğluPopüler Yayınlar