The Time Traveler's Wife, 2009

Tür: Dram, Fantastik, Romantik
IMDb: 7,0
Yönetmen: Robert Schwentke

Şuan hava burada 0 derece. Çoğunuz işte, çoğunuz dışarıda ve benim şansları kısa sürecek diye nitelendirdiğim sıcacık yataklarında yatıyor olanlar bu soğuk havada o güzel hayatınıza, izlediğim en sıcak film diyebileceğiniz bir film var; zaman yolcusunun karısı. Yaşasın romanlar ve yaşasın onları beyaz perde'ye uyarlayanlar, çok yaşayın! Bu film de onlardan biri, Audrey Nifennegger'ın o muazzam romanı. Nasıl olur da bu kadar güzel olur bir insan, nasıl olur da bu kadar güzel şeyler yazar.


İki çocukluk aşkının zamanda gide gele birbirlerine olan sonsuz bağları anlatılıyor. Henry'nin doğumuyla başlayıp ölümüyle bitmeyen bir hikaye. Aslına bakarsanız tam bir hayat hikayesi. Clare için ise bir aşk hikayesi. Herhangi bir yaşında, herhangi bir anda sevdiği adamı anlıkta olsa görebileceğinden emin. 

"Henry geçmiş ve gelecek arasında gidip gelirken Clare için zaman durur sanki."

Henry yakışıklı bir kütüphaneci, ancak bir hastalığı var. Zamanda yolculuk ediyor. Ne kadar hastalık hissi verir bilemiyorum ama işin can sıkıcı noktası bunu kendi isteği ve kendi isteği dışındaki zamanlarda yapıyor olması. 


Clare'nin koruyucusu olarak uzun yıllar önce başlayan bu hikaye, zamanda yolculuk eden Henry'nin Clare ile evlenmesine kadar gidiyor. Henry ve Clare'nin anlattığı bu eğlenceli, şaşırtıcı ve fazla romantik hikaye zamanla yerini acıya bırakıyor ve aslında ne kadar acımasız olduğunu fark ediyorsunuz.

Tüm karşılaşmalarda ve ayrılıklarda kalbiniz yerinden çıkacakmış gibi oluyor. 


"Seninle geçirdiğim hayatın bir saniyesini bile değiştirmek istemezdim." 

Çok geçmiş zamandan gelen, çok sevdiğiniz bir insan varsa çok gelecek zamanda da kocaman sevmeniz dileğiyle, izleyiniz.

Popüler Yayınlar