Ana içeriğe atla

The Time Traveler's Wife (2009)

Tür: Dram, Fantastik, Romantik
IMDb: 7,0
Yönetmen: Robert Schwentke


Şuan hava burada 0 derece. Çoğunuz işte, çoğunuz dışarıda ve benim şansları kısa sürecek diye nitelendirdiğim sıcacık yataklarında yatıyor olanlar bu soğuk havada o güzel hayatınıza, izlediğim en sıcak film diyebileceğiniz bir film var; zaman yolcusunun karısı. Yaşasın romanlar ve yaşasın onları beyaz perde'ye uyarlayanlar, çok yaşayın! Bu film de onlardan biri, Audrey Nifennegger'ın o muazzam romanı. Nasıl olur da bu kadar güzel olur bir insan, nasıl olur da bu kadar güzel şeyler yazar.


İki çocukluk aşkının zamanda gide gele birbirlerine olan sonsuz bağları anlatılıyor. Henry'nin doğumuyla başlayıp ölümüyle bitmeyen bir hikaye. Aslına bakarsanız tam bir hayat hikayesi. Clare için ise bir aşk hikayesi. Herhangi bir yaşında, herhangi bir anda sevdiği adamı anlıkta olsa görebileceğinden emin. 

" Henry geçmiş ve gelecek arasında gidip gelirken Clare için zaman durur sanki. "

Henry yakışıklı bir kütüphaneci, ancak bir hastalığı var. Zamanda yolculuk ediyor. Ne kadar hastalık hissi verir bilemiyorum ama işin can sıkıcı noktası bunu kendi isteği ve kendi isteği dışındaki zamanlarda yapıyor olması. 


Clare'nin koruyucusu olarak uzun yıllar önce başlayan bu hikaye, zamanda yolculuk eden Henry'nin Clare ile evlenmesine kadar gidiyor. Henry ve Clare'nin anlattığı bu eğlenceli, şaşırtıcı ve fazla romantik hikaye zamanla yerini acıya bırakıyor ve aslında ne kadar acımasız olduğunu fark ediyorsunuz.

Tüm karşılaşmalarda ve ayrılıklarda kalbiniz yerinden çıkacakmış gibi oluyor. 


" Seninle geçirdiğim hayatın bir saniyesini bile değiştirmek istemezdim. " 

Çok geçmiş zamandan gelen, çok sevdiğiniz bir insan varsa çok gelecek zamanda da kocaman sevmeniz/sevmem dileklerimle, iyi seyirler.


Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…