Ana içeriğe atla

Smashed (2012)

Tür: Komedi, Dram.
IMDb: 6,7
Yönetmen: James Ponsoldt

Bir bağımlılık ve ayık gezmeyi çabalama hallerinin sinemasal hali, allahım en az Candy kadar gerçekçi. Kate ve Charlie'nin o güzel aşklarını ekranda izlerken içinizi ısıtanın onların mutlulukları olduğunu fark etmiyorsunuz bile. 

Aaron Paul'u bir televizyon dizisinden takip ediyorum, orada da bağımlı bir karakteri oynuyor. Bağımsız bir bağımlı her rolünde, içtiği maddelerin etkisinden kurtulmaya hiç niyeti yok. Ama saklayamayacağım dünyanın en güzel oyunculuğunu sergiliyor bağımlıyken. Kate hayatının aşkı, yanında içmekten ne derece keyif alıyor bilemem ama yanında uyuyor oluşundan oldukça memnun, kim olmaz ki! 

Kate ve Charlie ayık gezmedikleri zaman dünyanın en güzel evli çifti, peki ya ayıldıklarında?


Kate artık değişimin bizzat evrelerini vücudunda hissetmeye başladığında, Charlie'nin değişmeyen bağımlılık hallerine, Kate'in güvenini yitirmeye başladığının farkında olmadan gündelik hayatına, bağımlılığına son vermeye hiç bir çabası olmadan devam etmesine en az Kate kadar sinir olacaksınız. İkilinin beraber geçirdiği hoş ev muhabbetlerine, sevişkenliklerine ve hatta bağımlılıklarına bile tebessüm ederek bakacaksınız. " I love you, but you know what? Love is the easy part. Did you know that?
It's the rest of this that's hard."


Her zaman sadece yemeklerde karşılıklı içkilerinizle sınırlı kalsın bağımlılıklarınız, sevdiğinizi her halde sevin. Her halde dünyanın en iyi çifti olun, ona da gerek yok aslında birbirinizin en iyisi olun yeter. İyi seyirler. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…