Ana içeriğe atla

Now is Good (2012)

Tür: Dram, Romantik
IMDb: 6,8
Yönetmen: Ol Parker

Now Is Good, Before I Die romanının beyaz perdeye uyarlanmış hali. Konunun ne kadar bilindik olduğundan bahsetmiyorum, izlenesi bir film olması yetiyor. Sevgilinin kollarında izledikten sonra başına, bir sürü tik işareti koyulmayı bekleyen listeyle gitmem de an meselesi. 


Tessa, 17 yaşında. Mücadele etmeyi kısa süre önce bırakmış ve hayatının son günlerini en güzel şekilde geçirmeye odaklanmış bir lösemi hastası. En güzelini demiş Ol Parker; "Filmde bir kızın ölümcül hastalığa yakalanması sürecini değil, kısa bir süre sonra öleceğini bilen bir kızın hikayesini işledik."
Ve Adam, Tessa'nın hiç beklemediği bir anda tüm korkularını, heyecanını ve yapmak istediklerini gerçekleştireceği erkek. Listenin en başındaki gibi aşık olacaktı, olmuştu. Fakat Adam, nasıl olsa ölecek biri nasıl sevilecek biliyor muydu?  


Çok zorlanıyorsunuz izlerken, belki nefes alamıyormuş hissine kapılırsınız bilemiyorum. Bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağım bir gün, abartılı bağımlıyım. Çok duygu sömürüsü yapabilirken Tessa'nın umursamaz tavırları parçalayacak en çok içinizi, içten içe korkuları ve telaşına inanamayacaksınız. Adam'a olan aşkına sahip olmaya başlamışken aynı anda diğer yapmaya çalıştıkları üzecek belki de sizi. Çok üzecek, onu bilin de.


"..Karanlık olduğunda benimle olmanı istiyorum. Geceleri birlikte uyumak, birlikte uyanmak. Kahvaltı yapmak. Benimle kal. Geceleri benimle kal. Korktuğumda yardım etmeni, sevmeye devam etmeni, sonuna kadar gelmeni ve orada ne olduğunu görmeni."
- I know you are looking.

+ I'm not looking.
- Liar.

Özetle, ölümün hızlıca gelişini kabullenmiş Tessa'nın kalan zamanında yaşadığı paniği, umursamazlığı, korkuyu izleyeceksiniz. Yalnız izleyin de doyasıya ağlayın. 

Bu blogdaki popüler yayınlar

American Honey, 2016

Tür: Dram IMDb: 7,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
Merhaba, çok uzun zamandır sadece kendimi dinlediğimi fark etmediniz umarım. Hemen sabah olsun diye erkenden uyudum dün gece, buralara her zaman sabahın köründe bir şeyler karalamaya bayılıyorum. Dünyanın bu kadar güzel bir yer oluşundan mı kaynaklı bilmiyorum, güzel olan her şeyin acı verdiğini okumuştum bir yerlerde. Film de güzelliğini hissettirerek üzdü beni, bu sıra üzülmek için yer arıyormuşum gibi geliyor. Hepsi geçecek biliyorum, üzülsem de bir yerlerde yüzümü sonsuz güldüren insanların olması bu hayattaki en büyük şansım. 

Star, ölü yıldız. Hayatını devam ettirebilecek gücü kendisinde nasıl buluyor diye hayranlıkla izlediğim esas kızımız. Bir şeylerin devam etmesi için gerekli en önemli şeyin para olduğunu söyleyen çok fazla insan tanıdım, hiçbirisiyle devamlı bir arkadaşlık kuramadım elbette. Bir yerlerde tıkandı bağlarımız, görüşmedik. Sevmedik birbirimizi, Star'ı içine hapseden şey…

Arrival, 2016

Tür: Dram, Bilim Kurgu, Gizem IMDb: 8,1 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Bellek tuhaf bir şey. Hiç düşündüğüm gibi işlemiyor. Düzeni gereği zamana çok bağlıyız."Bu cümlelerle başlıyor film, bir gün bir yerlerde dram filmleri kraliçesi olacağıma inandığımdan içerisinde dramsallık barındırmayan hiçbir filmi izlemiyorum. Zamana takılı kalıp geçmişi ya da geleceği düşünmekten şuan'ı yaşayamıyoruz çoğu zaman, düzen böyle. Yarını yarın düşünüp, dünü dünde bırakamıyoruz. Dilbilimci Dr. Louise Banks'ın kırpılan zamanlardaki hayat hikayesine, Amy Adams'ın muazzam duru güzelliğiyle eşlik ediyor olmak sizi sonsuz iyi hissettiriyor.
"Yolculuğun bizi götüreceği yeri bilmeme rağmen ona kucak açarak her anını içtenlikle karşıladım."

12 adet tanımlanamayan cismin dünya üzerinde çeşitli noktalara inişinin endişesi sarıyor bir anda hayatını. Orduya yardım etmek için ne biliyorsa ortaya koyuyor, içgüdüleri kuvvetli kadınları her z…

La La Land, 2016

Tür: Komedi, Dram, Müzikal IMDb: 8,5 Yönetmen:  Oyuncular: 
"Hayallerini değiştirip büyürsün."
LA LA LAND! Senenin belki en fazla ses getiren filmi, üzerine o kadar çok konuşuldu ki izlemekten keyif alırken kendimizi salonda bırakıp çıkacağız falan sandım. Ryan Gosling hayranlığımı bilen bilir, en düşük puanlı filmlerine kadar filmografisinde yer alan tüm filmleri izledim. Artı olarak izlemeden puanlarım her filmini. Bu nasıl bir evlat kayırmaktır? 

Gelelim 2017 oscar töreninde isminden ultra söz ettirecek filmimize, Seb ve Mia'nın akıp giden zamanda devamlı karşılaşıyor olmalarıyla başlıyor film. İki farklı hayatın sizin hayatınıza yakın kesitlerini izliyorsunuz ekranda önce. Tutkulu ve yavaş yavaş yorulmaya başladıkları hayallerinin peşinden giderken birbirlerine destek olmaya başlıyorlar bir anda. Birisi ellerinizi tuttuğunda o an her şey daha da kolaylaşıyor. Hiç beklemediğiniz anda size yanaşıp kulağınıza "gülü…