Medianeras (2011)

Tür: Dram, Komedi
ImDb: 7,2
Yönetmen: Gustavo Taretto

Nehre sırtını dönmüş bir şehirde, nasıl yaşamak istediklerine dair hiçbir fikirleri olmayan birbirlerini bekleyen iki insan. Benimsedikleri tek bir şey var, kiracı kültürü. 

Estetik ve ahlaki çarpıklıklar arasında birbirlerini fark etmeyi bekliyorlar aslında. Şehrin çarpık düzeninin kendi düzeni olduğunu savunan bir adam, Martin. Film süresi boyunca sizin savunduğunuz şey ise, bir an önce kavuşmaları oluyor. Birbiri gibi davranan iki farklı şeyin nasıl da birbirlerinin olması gerektiği anlatılıyor aslında. 


Martin, bilgisayara oturup 9 saat kalkmayan. Hemen hemen her işi bilgisayarından halleden, bilgisayardan kalktığında 90 gündür oradaymış gibi hisseden, Sosyal hayatı neredeyse hiç olmayan bir tip. 

Mariana: Mimar. henüz hiçbir şey inşa etmemiş, içinde yaşanamayan maketler dışında. Bir defasında diyor ki: "Hayatım bir oyun olsaydı beş kare geri giderdim." Fazla umutsuz, ama çok güzel. Hayatımda gördüğüm en güzel beyaz tenli insan gibi. 27 kutuya sığan düzensiz hayatı olan en güzel beyaz. 


Hepimizin hayatı gibi aslında, apartmanlara sıkışıp kalmanın dayanılmaz naifliğini anlatıyor. Çoğu kez duygulanıyorsunuz. Balkona kapatılmış bir köpeğin dayanamayıp aşağı atladığı intihar sahnesinde, küçük bir çocuğun balkonda en fazla üç kez pedal çevirerek bisiklet sürmeyi çabalamasında. İzledikçe kendinizi bulacaksınız eminim, mutlaka izleyin. 
Popüler Yayınlar